Agroturystyka - Podzamcze Chęcińskie
Noclegi w Górach Świętokrzyskich
Podzamcze 8, 26 - 060 Chęciny, woj. świętokrzyskie
Kliknij "Lubię to!" i otrzymaj 5% zniżki na noclegi.

Noclegi Chęciny - Agropodzamcze

Noclegi Chęciny - Agropodzamcze
Pokój, łazienka, basen i kort tenisowy.
Agropodzamcze - Noclegi

Agropodzamcze umiejscowione jest w pięknej i zabytkowej miejscowości Podzamcze, koło miasta Chęciny, nad rzeką Czarną Nidą. To gospodarstwo agroturystyczne położone niedaleko jaskini Raj (tylko 6,5 km) i zamku w Chęcinach (3 km). Oferowane są pokoje z łazienkami i TV. Na terenie gospodarstwa są m. in. odkryty basen i kort tenisowy. Agropodzamcze pełne jest też innych sportowych atrakcji, wśród nich: stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Można także wypożyczyć rowery.

Z pobliskich atrakcji warto wymienić chęciński zamek królewski z XIII wieku (3 km), skansen w Tokarni (3 km) i Kielce (15 km).

Adres

Agropodzamcze Noclegi

Podzamcze 8, 26 - 060 Chęciny
woj. świętokrzyskie, powiat. kielecki

Tel. (41) 315 14 71
Tel. kom. 606 876 799

Jeżeli chcesz zarezerwować nocleg lub uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz i wyślij wiadomość bezpośrednio z tej strony.

Wyślij wiadomość

Wszystkie pola są obowiązkowe.

Chęciny - atrakcje turystyczne

Chęciny to miasto, które poszczycić się może ciekawą historią oraz zabytkami mającymi nawet ponad 700 lat.

Chęciny - widok na zamek i część miasta
Widok z lotu ptaka na zamek królewski w Chęcinach i część miasta.

Miasto otrzymało prawa miejskie w 1325 roku, a tuż po tym wydarzeniu, zbudowany został kościół parafialny pod wezwaniem świętego Bartłomieja, który do dziś podziwiać można u stóp Wzgórza Zamkowego. Ponadto, uwagę turystów przykuwają ruiny pochodzącej z XIV w. twierdzy, która została zniszczona podczas potopu szwedzkiego. Można je zwiedzać codziennie za niewielką opłatą. Stamtąd, udać się warto 3 km w kierunku południowym, by podziwiać najciekawszy rezerwat przyrody nieożywionej w Polsce, a więc słynną Jaskinię Raj. To tu znajdują się najbogatsze nacieki w postaci stalaktytów i stalagmitów pochodzące jeszcze z okresu dewonu.