Agroturystyka - Podzamcze Chęcińskie
Noclegi w Górach Świętokrzyskich
Podzamcze 8, 26 - 060 Chęciny, woj. świętokrzyskie
Kliknij "Lubię to!" i otrzymaj 5% zniżki na noclegi.

Okolice Podzamcza - Kielce, Chęciny, Góry Świętokrzyskie

Zabytkowa Brama Jana III Sobieskiego w Podzamczu Chęcińskim

Okolice Podzamcza to obszar Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego, przez teren którego prowadzą liczne, bardzo ciekawe szlaki turystyczne. Nad starymi historycznymi Chęcinami z układem urbanistycznym XIV-XIX w. górują ruiny XII w. zamku, gdzie w okresach zagrożenia przechowywano skarbiec koronny oraz przetrzymywano jeńców krzyżackich po bitwie grunwaldzkiej.

Z zamkowej wieży, w pogodny dzień są rozległe widoki. W pobliskiej jaskini Raj można podziwiać wspaniałą, jedną z najładniejszych w Polsce szatę naciekową. W Tokarni Skansen Wsi Kieleckiej. W Lipowicy i Bolminie, gdzie znajduje się malownicza ruina dworu obronnego zalewy rekreacyjne. Przez wiele lat XX wieku znana była szkoła szybowcowa w Polichnie.

W samym Podzamczu natomiast przetrwały XVII-wieczny dwór starostów chęcińskich, okazała brama triumfalna zbudowana na powitanie wracającego spod Wiednia króla Jana III Sobieskiego i aleja lipowa licząca ponad 300 lat. W 1959 roku w Podzamczu kręcono sceny do komedii Tysiąc talarów. Reżyserem filmu był Stanisław Wohl, a współscenarzystą Edmund Niziurski, grała w nim między innymi Irena Kwiatkowska i Jarema Stępowski.

Świętokrzyskie czaruje - poleć na weekendOdległość od najbliższych atrakcji turystycznych w km:

Chęciny i zamek - widok z lotu ptaka Agropodzamcze - Noclegi