Agroturystyka - Podzamcze Chęcińskie
Noclegi w Górach Świętokrzyskich
Podzamcze 8, 26 - 060 Chęciny, woj. świętokrzyskie
Kliknij "Lubię to!" i otrzymaj 5% zniżki na noclegi.

Kort tenisowy

Zapraszamy do gry na pełnowymiarowym, ogrodzonym, profesjonalnym korcie ziemnym, znajdującym się w spokojnej i malowniczej okolicy, tj. w miejscowości Podzamcze koło miasta Chęciny nad rzeką Nidą (okolice Kielc).

Kort tenisowy z mączki ceglanej - kort ziemny
Kort ziemny położony w spokojnej okolicy, nieopodal lasu.

Co nas wyróżnia od innych kortów tenisowych?

  • Doskonałe miejsce do nauki gry w tenisa.
  • Ogrodzenie wokół kortu.
  • Położenie w spokojnej i cichej okolicy.
  • Każdego roku w wakacje organizowany jest amatorski turniej tenisa.

Położenie kortu w cichej i spokojnej okolicy, w otoczeniu lasu oraz fakt, że jest on ogrodzony, sprawia, że idealnie nadaje się dla osób chcących zacząć naukę gry w tenisa. Na korcie można również używać maszyny do wyrzucania piłek. Jest także możliwość umówienia się na lekcję z instruktorem tenisa.

Wspieramy naukę tenisa według programu Tenis 10 (system szkolenia dla dzieci do lat 10). Jego misją jest przyciągnięcie do tenisa jak największej liczby dzieci oraz ułatwienie im szybkiego i przyjemnego opanowywania podstawowych umiejętności w tenisie.

Nawierzchnia kortu: mączka ceglana

Nawierzchnia ceglana jest szorstka, o większym tarciu, co sprawia, że piłka odbija się wyżej i z mniejszą prędkością niż na innych nawierzchniach. Jest więc więcej czasu, by ją odbić.

Grając na korcie ceglanym można zastosować silniejszą rotację awansującą. Oglądając popisy mistrzów tenisa, można zobaczyć jak przebijają oni piłkę wyżej nad siatką, wykorzystując długość i szerokość kortu, aby oszukać przeciwnika.

Wymiany piłek na korcie ziemnym trwają z reguły dłużej, należy więc przygotować się psychicznie do dłuższego meczu i odpowiednio wykorzystać przerwy w grze, wzmacniając się psychicznie i fizycznie.

Najbardziej znany na świecie turniej rozgrywany na kortach ziemnych to French Open, na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu.

Ciekawostka: Wyróżnia się korty ziemne z mączki: czerwonej cegły w Europie oraz szarej cegły w Ameryce. Obydwa rodzaje mają różne właściwości.

Położenie kortu

  • miejscowość: Podzamcze
  • nr domu: 8
  • gmina: Chęciny
  • powiat: Kielce
  • województwo: świętokrzyskie

Kontakt

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, chcesz zarezerwować kort, wziąć lekcję tenisa lub uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz i wyślij wiadomość bezpośrednio ze strony.

Agropodzamcze - kort tenisowy

Tel. (41) 315 14 71
Tel. kom. 606 876 799

E-mail: agropodzamcze@poczta.onet.pl

Dojazd

Wskazówka: Dojazd z centrum miasta Kielce (17 km) zajmuje samochodem około 20 minut. Zobacz także szczegółowe informacje na temat dojazdu oraz mapę.

Podzamcze jest położone w pobliżu miejscowości: Kielce, Nowiny, Chęciny, Korzecko, Starochęciny, Lipowica, Przymiarki, Tokarnia, Mosty, Bolmin, Radkowice, Wolica, Ostrów, Łukowa, Brzegi, Sobków, Zgórsko, Nowiny, Czerwona Góra, Sitkówka, Małogoszcz, Zajączków, Polichno, Miedzianka, Żerniki, Szewce, Skiby, Zelejowa, Bolechowice, Wola Murowana.

 

Tenis

Tenis jest wspaniałym sportem - grą złożoną i fascynującą jednocześnie. Gwarantuje fizyczną sprawność, rozrywkę i daje możliwość rywalizacji. Jest sportem, który można uprawiać całe życie.

Tenis to gra wymagająca szybkości i zwinności. Od setek lat ekscytuje ludzi i sprawia im ogromną radość. Miliony widzów oglądają ważne turnieje (np. Wimbledon, French Open, Australian Open i US Open) z udziałem najsławniejszych graczy, których losy i grę śledzą rzesze fanów. Opanowanie gry w tenisa wymaga wielu treningów, ale daje też ogromną satysfakcję.

Zobacz także

Pole golfowe pitch and putt.